top of page
 • Plak Satışı - Eski Plaklarımı Nasıl Nakite Çevirebilirim?
  Eski plaklarınızı nakite çevirmek artık çok kolay. Elinizde bulunan plakları 4'lü, 6'lı, 8'li olarak dizebilir; - Sanatçı resimleri bulunan kağıt kapları var ise sadece ön kapakları - Sanatçı resimleri bulunan kağıt kapları yok ise sadece tek bir yüzleri gözükecek şekilde toplu olarak fotoğraflayabilir, 0533 267 52 31 Plak Merkezi Online Whatsapp hattımıza gönderebilirsiniz. Resimlerini göndermiş olduğunuz plaklar Plak Değerlendirme Uzmanlarımız tarafından anında değerlendirilecek ve sizlere bir kaç dakika içerisinde tarafınıza detaylı bilgi verilecektir.
 • Plak Alımı - Bu Plaklar Kullanılmış Ürünler midir?
  Plak Merkezi Online tarafından satışa sunulmuş plakların tamamı orjinal, dönem baskı ve kullanılmış plaklardır. İstisnai olarak kimi zaman yeni baskı plaklar da satışa sunulabilir. Ancak bu durumda açıklama kısmında mutlaka BU PLAK YENİ BASKIDIR açıklaması yer almaktadır. Plak Merkezi Online tarafından satışa sunulan tüm plaklar kontrol edilmekte ve plaklar gerekli görüldüğünde ATLAMA - TAKILMA ihtimaline karşı dinlenmektedir. ATLAMA -TAKILMA yapan plaklar Plak Merkezi Online tarafından satışa sunulmamaktadır. İstisnai olarak kimi zaman ATLAMA - TAKILMA yapan NADİR PLAKLAR da satışa sunulabilir. Ancak bu durumda açıklama kısmında mutlaka BU PLAK ATLAMA/TAKILMA YAPMAKTADIR açıklaması yer almaktadır. Her ne kadar satışa sunulmuş plaklar kullanılmış ürünler olsa da, yapılan kontroller ile plağın dinlemeye bir engeli olmadığı mutlaka kontrol edilmektedir.
 • Plak Alımı - Plak ve Kapak Kondisyonu Nasıl Yorumlanmalıdır?
  Plak ve Kapak kondisyonu olarak bildirilmiş değerler 10 Puan üzerindendir. 8 ve üzeri kondisyonlu plaklar dip ses yapmayan ve hassas iğneler de dahil olmak üzere sorunsuz dinlenebilecek durumdadırlar. 7 & 7,5 kondisyonlu plaklarda yüzeysel çizikler olabilmekte ancak dinlemeye engel etmemektedir. 6 & 6,5 kondisyonlu plaklar çanta pikaplar için önerilir.
 • Plak Alımı - Ödemeyi nasıl yapabilirim?
  Plak alım kararınızı verdikten sonra, ödemenizi KREDİ KARTI ile ya da Şirket Hesabımıza HAVALE/EFT yaparak tamamlayabilirsiniz. Havale/Eft işlemlerinde ödeme emri açıklamasına mutlaka isim bilginizi giriniz. Kapıda ödeme, kargo şirketlerinin sadece orjinal ambalajında ve sıfır ürünler için uyguladığı bir yöntem olması sebebi ile uygulanamamaktadır.
 • Plak Alımı - Hangi Kargo Şirketi İle Çalışılmakta & Ücreti Nedir?
  Plak Merkezi Online MNG Kargo ile anlaşmalıdır. Kargo gönderim ücretleri; MNG Kargo anlaşması kapsamında mobil bölgeler hariç 30 TL'dir
 • Plak Alımı - Satın Aldığım Ürün Ne Zaman Kargolanır?
  Ödeme işleminiz tamamlandıktan ve teyidi tarafınıza verildikten bir sonraki iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.
 • Plak Alımı - Kargomu Nasıl Takip Edebilirim?
  Ürününüz kargoya tesliminden bir sonraki gün tarafınıza Kargo Takip Numarası iletilecektir.
 • Plak Alımı - Kargonun Sağlam Teslimi Konusunda Tarafların Sorumluluğu Nedir?
  Kargonuzun size sağlam olarak ulaştırılması PLAK MERKEZİ ONLINE'ın sorumluluğundadır. Alıcı Kargoyu Kuryeden alıp imza atmadan önce onun yanında KARGOYU açmakla yükümlüdür. Kargoda Plak zarar görmüşse hemen tutanak tutturulmalıdır. Özellikle Taş Plak kargolarında bu işlem kesinlikle yapılmalıdır. Aksi halde; Daha sonra açılan kargoda karşılaşılabilecek sorunlar PLAK MERKEZİ ONLINE'ın Sorumluluğunda olmayacaktır.
 • Plak Alımı - İade Şartları Nelerdir?
  Tarafınıza gönderilen ürünler, kargonun tarafınıza teslim tarihinden itibaren, satış esnasında ürün ile ilgili belirtilen değerlerin farklı olduğunu konusunda tarafların mutabık kalması üzerine, 2 gün içerisinde geri iade alınmaktadır. İade edilen üründe, iade sebebi Plak Merkezi Online'dan kaynaklanan bir sorun ise, iade kargonun ücreti Plak Merkezi Online tarafından karşılanmaktadır, aksi halde iade kargo ücreti müşteri tarafından karşılanacaktır. İade edilen ürünün ücreti, ürün Plak Merkezi Online'a ulaştıktan ve ürünün satılan ürün olduğu kontrolü tamamlandıktan hemen sonra müşteri hesabına geri aktarılacaktır.
bottom of page